zadzwoń +48 22 354 61 05
biuro księgowe Warszawa

Doradztwo podatkowe i księgowe Warszawa | Rozliczenia podatkowe w UE

Nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa podatkowego oraz księgowego w Warszawie przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą, w każdej przewidzianej prawem formie. Doradztwo księgowe oraz podatkowe, a także rozliczenia podatkowe w UE nasza kancelaria prowadzi dla firm prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, przez spółki cywilne, po spółki prawa handlowego.

Dla naszych klientów w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego w Warszawie oferujemy:

 • przygotowywanie opinii prawno-podatkowych, interpretacji oraz wyjaśnień w zakresie przepisów prawa podatkowego CIT, PIT, VAT,
 • doradztwo w zakresie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania,
 • doradztwo w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w szczególności osób zagranicznych, a także polskich i zagranicznych kadr zarządzających,
 • planowanie podatkowe – pomoc w przygotowaniu i wdrażaniu długofalowej polityki podatkowej firmy,
 • opracowanie dokumentacji podatkowej zgodnej z ustawowymi wymogami oraz wspierającej stanowisko podatnika,
 • uczestnictwo w postępowaniu kontrolnym i podatkowym w roli pełnomocnika lub doradcy,
 • sporządzanie pism procesowych oraz kontakty z przedstawicielami aparatu skarbowego,
 • doradztwo podatkowe w zakresie optymalizacji podatkowej oraz działań restrukturyzacyjnych podmiotów gospodarczych,
 • reprezentowanie Klienta oraz prowadzenie jego spraw przed organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej, a także występowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym,
 • stałe doradztwo podatkowe i księgowe.

 

Doradztwo podatkowe i księgowe w zakresie podatku CIT

Warszawa to największe miasto w Polsce, dlatego coraz częściej się zdarza, że klienci naszej kancelarii to podmioty prowadzące działalność gospodarczą na wielu rynkach oraz w wielu branżach. Powoduje to, że niezbędne są implikacje skomplikowanych rozwiązań w zakresie prawa podatkowego, w tym również regulacji wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Opodatkowanie pożyczek w ramach tzw. struktury niedostatecznej kapitalizacji, opodatkowanie wypłat dywidend, wnoszenia aportów do spółek kapitałowych, klasyfikacja kosztów uzyskania przychodów to tylko niektóre istotne zagadnienia, z którymi na co dzień styka się wiele przedsiębiorstw.

Usługi kancelarii w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego podatku CIT obejmują między innymi:

 • kwalifikacje przychodów i kosztów,
 • projektowanie optymalizacyjnych struktur podatkowych w zakresie rozliczeń podatkiem dochodowym od osób prawnych,
 • doradztwo w zakresie stosowania ulg i zwolnień.

Doradztwo księgowe i podatkowe w zakresie podatku PIT

Podatek PIT czyli podatek dochodowy to podatek od osób fizycznych związany z działalnością osób fizycznych, wykonujących działalność gospodarczą oraz z działalnością u osób prawnych.

Rozliczenia podatkowe w UE | Podatki międzynarodowe

Gospodarka, nigdy by nie była tak bogata, żeby zamykała się na granice. Globalizacja gospodarcza pozwala nam na zwiększenie swobody przemieszczania się towarów, tworzenia przedsiębiorstw międzynarodowych. Za tym z kolei zwiększa się konieczność rozliczania zobowiązań podatkowych wedle wielu jurysdykcji podatkowych, w tym rozliczeń podatkowych w UE.

Rozliczenia podatkowe w UE to nasza specjalność, oferujemy również doradztwo z zakresu umów międzynarodowych w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, doradztwa w zakresie polityki podatkowej stosowanej dla rozliczenia zysków przedsiębiorstw w ramach tzw. zakładów (filii), wspomagania procesów rejestracji działalności przedsiębiorstw zagranicznych na terenie Polski.

 

Postępowanie podatkowe i sądowo administracyjne

Działalność operacyjna przedsiębiorstw związana z rozliczeniami podatkowymi prowadzi niejednokrotnie do wątpliwości w zakresie zastosowania odpowiedniego narzędzia polityki podatkowej. Skutkiem tego są decyzje podatkowe wydawane przez organy podatkowe oraz urzędy kontroli skarbowej, które powodują bądź dodatkowe zobowiązania podatkowe bądź też zachwianie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

W takich przypadkach niezbędna jest pomoc przy prowadzeniu postępowań podatkowych lub przed sądami administracyjnymi (WSA i NSA). Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną dla przedsiębiorstw w zakresie zagadnień podatkowych na każdym stadium postępowania.

Na specjalnych warunkach możliwe jest opracowanie wszelkich informacji z zakresu doradztwa podatkowego w języku francuskim i rosyjskim.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij